Pytania i odpowiedzi

Co odróżnia Robomow od innych kosiarek samobieżnych? 

Kosiarki Robomow są silniejsze niż większość zwykłych kosiarek.* Kosiarki Robomow, dzięki solidnej budowie oraz odpornym, stalowym ostrzom, poradzą sobie w każdym terenie. Kosiarki Robomow są szybsze niż większość zwykłych samobieżnych kosiarek. * Kosiarki Robomow, dzięki ostrzu pozwalającemu na wykonywanie cięć o dużej szerokości, wykonują swoje zadanie szybciej niż konkurencja. Tryb krawędzi radzi sobie z całą powierzchnią trawnika: Kosiarki Robomow jako jedyne wyposażone są w tryb krawędzi, który pozwala kosiarce na przycinanie trawnika przy samym jego brzegu, gdyż ostrze wychodzi poza obręb kółek urządzenia. Żadna inna samobieżna kosiarka nie przystrżyże tak równo Twojego trawnika. *Zaprojektowanych do trawników o tym samym rozmiarze.


Czy kosiarki Robomow są głośne?

Są bardzo ciche, szczególnie w porównaniu z innymi kosiarkami elektrycznymi czy spalinowymi. Głośność kosiarek Robomow zależy od wybranego modelu. Robomow RC/TC/MC – Pomiar wykazał głośność za poziomie 67.6db. Robomow RS/TS/MS – Pomiar wykazał głośność za poziomie 72dB.


Czy Robomow zbiera skoszoną trawę?

Nie. Kosiarki Robomow nie zbierają skoszonej trawy. Robią za to coś innego: użyźniają glebę dzięki metodzie nazwanej „ściółkowaniem”. Robomow® tnie trawę na bardzo małe kawałeczki, które naturalnie opadają na glebę i oddają jej substancje odżywcze oraz wodę.


A co z drzewami, kwiatami, sadzawkami oraz innymi obiektami na trawniku?

Kosiarki Robomow bez żadnych problemów radzą sobie z dowolnymi obiektami napotkanymi po drodze. Zwyczajnie zmieniają kierunek jazdy albo odnotowują ich lokalizację jako „wyspy w obszarze koszenia”.* * Wyspy w obszarze koszenia muszą być zdefiniowane już podczas pierwszej konfiguracji kosiarki, aby zapobiec uszkodzeniu kwiecia oraz innych, drobnych obiektów na jej drodze. Drzew oraz sztywnych obiektów nie musisz podawać podczas konfiguracji urządzenia.


Czy kosiarki Robomow nie stanowią niebezpieczeństwa dla dzieci i zwierząt?

Kosiarki Robomow wyposażone są w szereg funkcji bezpieczeństwa, dzięki którym są to nadzwyczaj bezpieczne urządzenia. Są one także zgodne z wszystkimi standardami bezpieczeństwa obowiązującymi wszystkie samobieżne kosiarki.


A co z krawędziami?

Kosiarki Robomow wyposażone są w unikatowy „Tryb krawędzi”, dzięki któremu są jedynymi urządzeniami, które ścianą trawę poza obrębem kółek. Tryb ten pozwala kosiarce na jazdę przy samej krawędzi trawnika i przycinanie go na całej jego powierzchni, pozostawiając ogród przepięknie i równo wystrzyżonym.


Ile zajmuje kosiarkom Robomow przycięcie trawnika?

Kosiarki Robomow koszą trawę wolniej niż ludzie. Możesz jednak ustawić je tak, aby zajmowały się Twoim trawnikiem kiedy tylko masz na to ochotę, dzięki czemu przez cały sezon będzie równie przystrzyżony. Szczytem wygody w dziedzinie samobieżnego koszenia jest możliwość skonfigurowania kosiarki w taki sposób, aby pracowała w nocy!


Czy kosiarki Robomow będą pasować do mojego trawnika?

Kosiarki Robomow pasują do trawnika w każdym rozmiarze oraz kształcie, który normalnie byłby koszony przez standardowe kosiarki pchane albo sterowane przez kierowcę.


Czy ktoś może mi ukraść moją kosiarkę Robomow?

Kosiarki Robomow wyposażone są w najnowocześniejszy system zapobiegający kradzieżom, który emituje alarm, gdy tylko urządzenie zostanie wyjęte z bazy bez podawania kodu.


Jaki rodzaj gwarancji otrzymuję z kosiarką?

Wszystkie modele kosiarek Robomow objęte są dwuletnią gwarancją na wszystkie części za wyjątkiem akumulatora, na który obowiązuje gwarancja jednoroczna.


Które części będę musiał wymienić z biegiem lat?

W kosiarkach Robomow znajdują się dwie części eksploatacyjne: Ostrze – sugeruje się wymianę co sezon. Akumulator – żywotność akumulatora to, w zależności od użycia, około 2 – 4 lat.


Jak mam czyścić swoją kosiarkę Robomow?

Najlepszym sposobem na utrzymywanie swojej kosiarki Robomow jest najpierw oczyszczenie spodu urządzenia zaostrzonym narzędziem, a następnie wytarcie góry za pomocą mokrej lub wilgotnej szmatki. NIGDY nie czyść spodu kosiarki za pomocą wody z węża ogrodowego czy innego roztworu wodnego.


W jaki sposób mam przechowywać swoją kosiarkę Robomow zimą?

1. Wyczyść dokładnie swoją kosiarkę Robomow przed odłożeniem jej na zimę.
2. Pamiętaj, aby zimą nieustannie podładowywać kosiarkę celem uniknięcia uszkodzenia baterii (więcej informacji znajduje się rozdziale „Konserwacja oraz przechowywanie” w zamieszczonej w instrukcji użytkownika).
3. Przechowuj kosiarkę w suchym pomieszczeniu, najlepiej w temperaturze wyższej niż 0 stopni cesjusza.


Czy dostępne są jakieś materiały pomocnicze?

Tak. Do każdej kosiarki Robomow dołączona jest instrukcja pozwalająca na szybki start oraz płyta DVD, która dokładnie tłumaczy jak po raz pierwszy skonfigurować kosiarkę.